Samtec Inc. ZW-30-09-G-S-325-250
Part No.:
ZW-30-09-G-S-325-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-30-09-G-S-325-250 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)