Samtec Inc. ZW-29-15-G-S-250-205
Part No.:
ZW-29-15-G-S-250-205
Description:
CONN BRD STACK .100" 29POS
Shipping
ZW-29-15-G-S-250-205 Information
Number of Positions:
29
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.205" (5.207mm)