Samtec Inc. ZW-26-20-G-S-510-425
Part No.:
ZW-26-20-G-S-510-425
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-26-20-G-S-510-425 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.425" (10.800mm)