Samtec Inc. ZW-26-15-T-D-445-095
Part No.:
ZW-26-15-T-D-445-095
Description:
CONN BRD STACK .100" 52POS
Shipping
ZW-26-15-T-D-445-095 Information
Number of Positions:
52
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.445" (11.303mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)