Samtec Inc. ZW-26-12-G-S-723-080
Part No.:
ZW-26-12-G-S-723-080
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-26-12-G-S-723-080 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.227" (5.766mm)
Length - Stack Height:
0.723" (18.364mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)