Samtec Inc. ZW-26-08-G-S-250-160
Part No.:
ZW-26-08-G-S-250-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Shipping
ZW-26-08-G-S-250-160 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)