Samtec Inc. ZW-25-19-L-S-900-150-LL
Part No.:
ZW-25-19-L-S-900-150-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Shipping
ZW-25-19-L-S-900-150-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)