Samtec Inc. ZW-25-13-G-S-750-240
Part No.:
ZW-25-13-G-S-750-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Shipping
ZW-25-13-G-S-750-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)