Samtec Inc. ZW-25-13-G-S-690-465
Part No.:
ZW-25-13-G-S-690-465
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Shipping
ZW-25-13-G-S-690-465 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
25
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.690" (17.526mm)
Length - Tail:
0.465" (11.811mm)