Samtec Inc. ZW-25-13-G-S-690-400
Part No.:
ZW-25-13-G-S-690-400
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Shipping
ZW-25-13-G-S-690-400 Information
Number of Positions:
25
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.690" (17.526mm)
Length - Tail:
0.400" (10.160mm)