Samtec Inc. ZW-25-12-T-D-710-220
Part No.:
ZW-25-12-T-D-710-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-12-T-D-710-220 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.710" (18.034mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)