Samtec Inc. ZW-25-12-T-D-670-230
Part No.:
ZW-25-12-T-D-670-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-12-T-D-670-230 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.670" (17.018mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)