Samtec Inc. ZW-25-12-T-D-665-115
Part No.:
ZW-25-12-T-D-665-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-12-T-D-665-115 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)