Samtec Inc. ZW-25-11-T-D-535-280
Part No.:
ZW-25-11-T-D-535-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-11-T-D-535-280 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)