Samtec Inc. ZW-25-11-L-S-600-230
Part No.:
ZW-25-11-L-S-600-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Shipping
ZW-25-11-L-S-600-230 Information
Number of Positions:
25
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)