Samtec Inc. ZW-25-11-L-S-565-115-LL
Part No.:
ZW-25-11-L-S-565-115-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Shipping
ZW-25-11-L-S-565-115-LL Information
Number of Positions:
25
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.565" (14.351mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)