Samtec Inc. ZW-25-10-T-D-500-250
Part No.:
ZW-25-10-T-D-500-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-10-T-D-500-250 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)