Samtec Inc. ZW-25-10-T-D-415-250
Part No.:
ZW-25-10-T-D-415-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-10-T-D-415-250 Information
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.415" (10.541mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)