Samtec Inc. ZW-25-10-G-S-450-130
Part No.:
ZW-25-10-G-S-450-130
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Shipping
ZW-25-10-G-S-450-130 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
25
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)