Samtec Inc. ZW-25-09-T-D-500-090
Part No.:
ZW-25-09-T-D-500-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-09-T-D-500-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)