Samtec Inc. ZW-25-09-T-D-400-230
Part No.:
ZW-25-09-T-D-400-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 50POS
Shipping
ZW-25-09-T-D-400-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)