Samtec Inc. ZW-24-20-T-D-775-136
Part No.:
ZW-24-20-T-D-775-136
Description:
CONN BRD STACK .100" 48POS
Shipping
ZW-24-20-T-D-775-136 Information
Number of Positions:
48
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.219" (5.563mm)
Length - Stack Height:
0.775" (19.685mm)
Length - Tail:
0.136" (3.454mm)