Samtec Inc. ZW-24-20-T-D-762-126
Part No.:
ZW-24-20-T-D-762-126
Description:
CONN BRD STACK .100" 48POS
Shipping
ZW-24-20-T-D-762-126 Information
Number of Positions:
48
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height:
0.762" (19.355mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)