Samtec Inc. ZW-24-20-G-S-815-230
Part No.:
ZW-24-20-G-S-815-230
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-24-20-G-S-815-230 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.815" (20.700mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)