Samtec Inc. ZW-24-19-G-S-600-365
Part No.:
ZW-24-19-G-S-600-365
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-24-19-G-S-600-365 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.365" (9.271mm)