Samtec Inc. ZW-24-14-T-D-1030-200
Part No.:
ZW-24-14-T-D-1030-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 48POS
Shipping
ZW-24-14-T-D-1030-200 Information
Number of Positions:
48
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
1.030" (26.162mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)