Samtec Inc. ZW-24-13-G-S-645-270
Part No.:
ZW-24-13-G-S-645-270
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-24-13-G-S-645-270 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.645" (16.383mm)
Length - Tail:
0.270" (6.858mm)