Samtec Inc. ZW-24-13-G-S-370-430
Part No.:
ZW-24-13-G-S-370-430
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-24-13-G-S-370-430 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.430" (10.922mm)