Samtec Inc. ZW-24-12-G-S-380-120
Part No.:
ZW-24-12-G-S-380-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-24-12-G-S-380-120 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.530" (13.462mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)