Samtec Inc. ZW-24-09-G-S-335-120
Part No.:
ZW-24-09-G-S-335-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-24-09-G-S-335-120 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)