Samtec Inc. ZW-24-09-G-S-300-180
Part No.:
ZW-24-09-G-S-300-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-24-09-G-S-300-180 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)