Samtec Inc. ZW-24-08-T-D-270-130
Part No.:
ZW-24-08-T-D-270-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 48POS
Shipping
ZW-24-08-T-D-270-130 Information
Number of Positions:
48
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.270" (6.858mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)