Samtec Inc. ZW-23-10-T-D-607-108
Part No.:
ZW-23-10-T-D-607-108
Description:
CONN BRD STACK .100" 46POS
Shipping
ZW-23-10-T-D-607-108 Information
Number of Positions:
46
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.607" (15.418mm)
Length - Tail:
0.108" (2.743mm)