Samtec Inc. ZW-22-20-T-D-750-250
Part No.:
ZW-22-20-T-D-750-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 44POS
Shipping
ZW-22-20-T-D-750-250 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)