Samtec Inc. ZW-22-20-G-S-300-615
Part No.:
ZW-22-20-G-S-300-615
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-20-G-S-300-615 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.615" (15.621mm)