Samtec Inc. ZW-22-19-T-D-1000-115
Part No.:
ZW-22-19-T-D-1000-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 44POS
Shipping
ZW-22-19-T-D-1000-115 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)