Samtec Inc. ZW-22-19-G-S-800-410
Part No.:
ZW-22-19-G-S-800-410
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-19-G-S-800-410 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.410" (10.414mm)