Samtec Inc. ZW-22-19-G-S-785-395
Part No.:
ZW-22-19-G-S-785-395
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-19-G-S-785-395 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.785" (19.939mm)
Length - Tail:
0.395" (10.033mm)