Samtec Inc. ZW-22-19-G-S-1135-100
Part No.:
ZW-22-19-G-S-1135-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-19-G-S-1135-100 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
1.135" (28.829mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)