Samtec Inc. ZW-22-14-T-D-985-200
Part No.:
ZW-22-14-T-D-985-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 44POS
Shipping
ZW-22-14-T-D-985-200 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.985" (25.019mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)