Samtec Inc. ZW-22-14-T-D-1000-300
Part No.:
ZW-22-14-T-D-1000-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 44POS
Shipping
ZW-22-14-T-D-1000-300 Information
Number of Positions:
44
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)