Samtec Inc. ZW-22-13-G-S-760-210
Part No.:
ZW-22-13-G-S-760-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-13-G-S-760-210 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.760" (19.304mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)