Samtec Inc. ZW-22-13-G-S-755-180
Part No.:
ZW-22-13-G-S-755-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-13-G-S-755-180 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.755" (19.177mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)