Samtec Inc. ZW-22-13-G-S-477-130
Part No.:
ZW-22-13-G-S-477-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-13-G-S-477-130 Information
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.623" (15.824mm)
Length - Stack Height:
0.477" (12.116mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)