Samtec Inc. ZW-22-10-G-S-430-230
Part No.:
ZW-22-10-G-S-430-230
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-10-G-S-430-230 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)