Samtec Inc. ZW-22-09-G-S-355-280
Part No.:
ZW-22-09-G-S-355-280
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-22-09-G-S-355-280 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)