Samtec Inc. ZW-21-15-G-S-255-145
Part No.:
ZW-21-15-G-S-255-145
Description:
CONN BRD STACK .100" 21POS
Shipping
ZW-21-15-G-S-255-145 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)