Samtec Inc. ZW-21-15-G-S-200-290
Part No.:
ZW-21-15-G-S-200-290
Description:
CONN BRD STACK .100" 21POS
Shipping
ZW-21-15-G-S-200-290 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.290" (7.366mm)