Samtec Inc. ZW-21-11-G-S-375-285
Part No.:
ZW-21-11-G-S-375-285
Description:
CONN BRD STACK .100" 21POS
Shipping
ZW-21-11-G-S-375-285 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.285" (7.239mm)