Samtec Inc. ZW-21-10-G-S-410-190
Part No.:
ZW-21-10-G-S-410-190
Description:
CONN BRD STACK .100" 21POS
Shipping
ZW-21-10-G-S-410-190 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)